Elektrik faturaları “Enerji Okuryazarlığı” ile buluştu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Elektrik faturaları “Enerji Okuryazarlığı” ile buluştu
Türkiye’nin 3 bölgesinde, 7 vilayette hizmet veren CK Güç, kaynakların şuurlu kullanmasına takviye veren Güç Okuryazarlığı Projesi’ni, “elektrik faturaları” ile 15 milyondan fazla tüketiciye ulaştıracak. CK Enerji’nin İstanbul, Antalya, Burdur, Isparta, Sivas, Tokat ve Yozgat’ta hizmet veren 3 nazaranvli tedarik şirketi, her ay abonelerine gönderdiği elektrik faturalarında, artık verimli güç kullanmasına yönelik ipuçlarına da yer verecek ayrıyeten elektrik faturalarına eklenen “QR kod”u akıllı telefonlarına okutan tüketiciler, elektrikli konut aletlerinin ne kadar güç tükettiğini gösteren “tüketim hesaplama” sayfasına da bağlanabilecek.

Haziran ayından itibaren başladı

Sürdürülebilir bir dünya için güç kaynaklarının şuurlu kullanmasının giderek daha kıymetli hale geldiğini söz eden CK Güç Regülasyon Yöneticisi Fidan Öztürk, her ay tüketicilerin konutuna giden elektrik faturalarını da bu tarafta kıymetlendirmek üzere küme olarak yeni bir adım attıklarını kaydetti. Ülke ve aile iktisadına takviye olmak gayesiyle 2018’de CK Güç çatısı altında Güç Okuryazarlığı Projesi’nin başlatıldığını söz eden Öztürk şunları söylemiş oldu: “İstanbul Avrupa Yakası’nda nazaranvli tedarik şirketimiz CK Güç Boğaziçi Elektrik, Antalya, Burdur ve Isparta’da CK Güç Akdeniz Elektrik, Sivas, Tokat ve Yozgat’ta CK Güç Çamlıbel Elektrik aracılığı ile yürüttüğümüz proje kapsamında bugüne kadar farkındalığı artırma ismine değerli adımlar attık. İstanbul, Sivas ve Antalya’da Ulusal Eğitim Bakanlığı ve vilayet müdürlükleri ile protokoller imzalayarak gücün şuurlu kullanılması ile ilgili eğitimler verdik. Elektrikli konut aletlerinin ne kadar elektrik tükettiğini gösteren “tüketim hesaplama butonu” ile elektrik faturasındaki kalemlerin tek tek görülmesine imkan veren şeffaf fatura uygulamalarını devreye aldık. Son olarak her ay tüketicinin konutuna, işyerine gönderdiğimiz elektrik faturalarını, Güç Okuryazarlığı Projesi’nde bir tasarruf aracı üzere kullanmak üzere çalışma başlattık. Haziran ayından itibaren toplam 15 milyondan fazla tüketicimize faturalarımızdaki verimlilik teklifleri ile dayanak veriyoruz bu biçimdece faturalar artık yalnızca tüketim bilgisi değil gücün gerçek kullanmasına yönelik farkındalık da oluşturmaya katkı sağlayacak” dedi.

Taşınabilir uygulamanın ehemmiyeti artıyor

Elektrik faturalarında tüketicilerin ömrünü kolaylaştıran bilgilere yer veren CK Güç, Covid-19 pandemisi ile uğraş kapsamında sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu süreçte tüketicilerin meskenden çıkmadan elektrikle ilgili her türlü süreci yapabildiği taşınabilir uygulamasını da faturaya “QR kod” olarak ekledi. Şirket, faturaların ön yüzüne süreçlerin akıllı telefonla inançlı ve süratli bir biçimde yerine getirilmesini sağlayan CK Güç taşınabilir uygulamasını indirmeye imkan veren QR kodu koyarak kuvvetli dijital altyapısı ile her an tüketicilerin hizmetinde olduğunun bir sefer daha altını çizdi.

Hibya Haber Ajansı
Alıntıdır